صفحه اصلی

وام قرض الحسنه چیست؟

وام قرض‌الحسنه وام بدون سودی‌ست که توسط خیریه به مددجو ارائه می‌‌شود. در کنار تمام نکات مثبتی که وام‌های قرض الحسنه دارند، در جریان ماندن پول در صندوق التیام بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند. در این مقاله به موضوع وام قرض الحسنه و فواید بی‌حد و اندازه آن می‌پردازیم.

ادامه مطلب »

وام قرض الحسنه بهترین راه توانمندسازی افراد بی‌بضاعت

در این مقاله، جردن گرین از تجربیات خود در مسیر رفع فقر افراد بی‌بضاعت سخن می گوید. فقر شدید یک موضوع بسیار پیچیده و پویا است؛ که حل آن نیازمند نگرش میان رشته‌ای و صنعتی می‌باشد. 

این راهکارها، زمانی شتاب بیشتری می گیرد که دو هدف اصلی خود _ امنیت انسانی و سرمایه انسانی _ را رسمیت دهیم و اجتماعی را برای تحکیم تلاش‌های جهانی در جهت از بین بردن فقر با استفاده از شبکه‌های اینترنتی آغاز کنیم. 

برای رفع مشکل اول که امنیت است؛ ما با ارائه‌ فناوری‌های حاصل از نگرش بین‌ رشته‌ای، نیازهای اولیه افراد را تامین می‌کنیم؛ مثلاً زمانی که مردم غذا برای خوردن و آب برای نوشیدن داشته باشند؛ احتمال ابتلا به بیماری‌ها کمتر خواهد شد. گذر از گام اول و موفقیت‌های درخشان در این مرحله، ما را به مرحلۀ بعدی سوق می دهد: «ریشه کنی بیماری». 

پس از تثبیت تلاش‌های امنیتی انسانی و گسترش اجماعات آموزشی، به مرحله بعدی حذف فقر رفتیم:«ایجاد سرمایه انسانی و اقتصادهای پایدار».

یافتن شغل ثابت برای اقشار بسیار فقیر برای چندین دهه مشکل دائمی بوده است. بازار آزاد به مردم از سر تا سر جهان این امکان را می‌داد که بدون درگیری و به نفع یکدیگر با هم تعامل کنند؛ اما برای کسانی که مهارت‌های بازاری کمی دارند یا اصلاً مهارت ندارند، پیوستن به آن و بهره‌برداری از ثروت تجارت جهانی  بسیار مشکل خواهد بود. به همین دلیل است که آموزش کارآفرینی در رفع فقر شدید بسیار حیاتی است.

ادامه مطلب »

وضعیت مالی و سلامتی، دو موضوع همراه و مهم!

سیاست‌گذاران باید این نکته را در نظر بگیرند که، معرفی معیارهای کاربردی،‌ برای اطمینان از تامین شرایط مالی مد نظر برای افراد مددجو بسیار مهم است؛ تا این‌ که در نهایت سلامت هر فرد منجر به سلامت جامعه شود. یکی از این سیاست‌ها می‌تواند آموزش تکنیک‌های مدیریت مالی و آگاهی‌بخشی نسبت به اهمیت نتایج طولانی‌ مدت سرمایه‌گذاری و تصمیمات مالی باشد؛ که می‌توان به مشارکت در خیریه‌ها و وام‌های قرض‌الحسنه اشاره کرد.

ادامه مطلب »

راهکارهایی برای برقراری ارتباط با افراد ناتوان ذهنی و زبانی

در این مقاله التیام، به ارائه راهکارهایی برای ارتباط گرفتن با بیماران با نیازهای ارتباطی پیچیده می‌پردازیم؛ ابزارهایی ساده که منجر به کاهش ناامیدی‌های ارتباطی در بیمار مبتلا به مشکلات زبان و گفتار و پزشک او می‌شود. در نهایت بر این نکته تاکید می‌شود که که این بیماران توانایی‌ها و استراتژی‌های متفاوتی در ارتباط گرفتن دارند و بهترین روش ارتباط با این افراد آزمون و خطا می‌باشد.

ادامه مطلب »