صفحه اصلی

سوالات متداول

 

در زیر سوالات متداول مطرح شده است ، ممکن است پاسخ خود را  در مورد  خیریه التیام پیدا کنید

زمینه فعالیت های خیریه چیست؟ مبالغ واریزی در چه زمینه هایی هزینه می شود؟خیریه التیام در حوزه ی درمانی بیماران نیازمند فعالیت میکند. بنابراین تمام شاخه های درمان فعالیت های ما را شامل میشوند.(مانند آزمایش،توانبخشی،رادیولوژی و…)

اگر نیاز یک فرد در حوزه فعالیت خیریه نباشد، هیچ اقدامی در جهت حمایت از او صورت نخواهد گرفت؟

بخش مددکاری در تلاش است تا جای ممکن نیازمندان را در روند درمان یاری کند. چنانچه نیاز فردی خارج از حوزه فعالیت خیریه باشد، در صورت امکان به یکی از خیریه های تخصصی در آن زمینه ارجاع داده خواهد شد تا روند پیگیری برای ایشان تسهیل گردد.

منابع مالی خیریه از کجا تامین میشود؟

منابع مالی خیریه از طریق کمک های واریزی خیرین در قالب حمایت های آزاد و یا مشارکت در طرح های مختلف خیریه تامین میشود. گزارش حمایت های خیریه از بیماران نیازمند شناسایی شده به صورت منظم و شفاف در فضاهای مجازی و سایت رسمی خیریه انتشار می‌یابد

چگونه می توانیم با خیریه همکاری کنیم؟

باعث افتخاره که با پرکردن فرم اعلام همکاری که داخل سایت قرار دارد در زمینه توانایی فردیتون به تیم های ما بپیوندین و مارو درپیشبرد اهدافمون یاری کنید.

چطور می توانم به خیریه کمک مالی کنم؟

چگونه میتوانید به التیام کمک کنید:

۱٫شماره کارت خیریه: ۶۲۱۹۸۶۷۰۰۰۰۸۵۱۸۹

۲٫ شماره شبا بانک سامان:

ir400560081504003427115001

۳٫ussd:

استفاده از کد دستوری #۲۵۸۰*۷۸۰*

۴٫درگاه امن پیپینگ:

https://payping.ir/@eltiamcharity

آیا امکان قرض دادن پول به خیریه به صورت قرض الحسنه وجود دارد؟

بله، داخل سایت التیام قسمتی تحت عنوان وام دهی وجود دارد که شما می توانید مبلغ مورد نظرتان را تحت عنوان وام، از طریق خیریه در اختیار نیازمندان قرار بدهید.

“بخش داستان قلک ها چیست، اگر قلکمان پر شد چیکار بایستی انجام دهیم؟

هر فردی میتونه قلک داشته باشد فقط کافی است فرم مربوط به قلک رو از پروفایل کاربری خود تکمیل نمایید و قلک رو تحویل بگیرید. اگر زودتر از موعد مقرر قلک پر شد می توانید با رابط بخش اجرایی ارتباط داشته باشید. ولی در موعد مقرر هر سال افراد مربوطه با تک تک کسانی که قلک گرفتند تماس میگیرند و شرایط تحویل رو مهیا میکنند.

اگر فرد نیازمندی بشناسیم، چطور می‌توانیم او را به بخش مددکاری معرفی کنیم؟

شما می‌توانید با تکمیل فرم معرفی نیازمند بر روی سایت رسمی خیریه، اطلاعات اولیه فرد نیازمند را در اختیار بخش مددکاری قرار دهید. تیم مددکاری پس از بررسی اطلاعات، در صورتی که نیاز فرد در حوزه فعالیت خیریه باشد و نیازمندی ایشان به تایید خیریه برسد، اقدامات لازم را در جهت پیگیری خدمات مورد نیاز انجام خواهد داد.

گروه حامیان در چه زمینه هایی فعالیت دارد؟

این گروه متشکل از دو زیرگروه ارتباط با خیریه ها و ارتباط با خیرین – جذب اسپانسر است که متناسب با نیاز خیریه اقدام به ارتباط گیری با خیرین، خیریه ها، سازمان ها یا ارگان ها میکند.

هدف از تشکیل گروه ارتباط با خیرین چیست؟این گروه به عنوان رابط خیریه با خیرین تشکیل شده است که هر گونه ارتباط با خیرین که شامل؛ – معرفی التیام؛ ارتباط گیری اولیه و جذب خیرین – گزارش دهی از فعالیت های خیریه و نتیجه حمایت های خیرین – تقدیر از خیرین به عهده ی این گروه می باشد.

نحوه گزارش دهی به خیرین چگونه صورت میگیرد ؟

گزارش حمایت های انجام شده از بیماران نیازمند شناسایی شده توسط التیام، تحت عنوان گزارش مددکاری به همراه گزارش طرح های مختلف خیریه در سایت رسمی، کانال رسمی تلگرامی و اینستاگرام خیریه منتشر می‌شود

منظور از تشکیل گروه اسپانسرینگ در یک خیریه‌ چیست؟

این گروه مسئولیت ارتباط گیری با ارگان ها، سازمان ها و جذب آن‌ها برای تامین هزینه‌های برگزاری رویدادهای خیریه نظیر بازارچه ها، همایش ها و همینطور کمک به اجرای طرح های جاری خیریه را بر عهده دارد. این مراکز می‌توانند از مزیت های تبلیغاتی یا سایر خدماتی ‌که با توجه به پتانسیل های خیریه و نیاز شرکت های همکار ارائه می شود، استفاده کنند.

گروه ارتباط با خیریه ها برای ارتباط با مجموعه ها اولویت و شرایط خاصی دارد؟

این گروه برای ارتباط با خیریه های مختلف و استفاده از پتانسیل های خیریه های مختلف جهت هم افزایی نیروها و منابع مالی و غیرمالی تشکیل شده است، این ارتباط با هدف های: – همکاری با خیریه ها جهت برگزاری طرح های مختلف – همکاری دو جانبه جهت ارجاع بیماران خارج از حیطه فعالیت خیریه به خیریه تخصصی؛ خیریه التیام در تلاش است تا با ارجاع بیمارانی که خیریه مشخص دیگری به آن ها کمک میکند، هم به بیماران جهت افزایش آگاهی کمک کرده باشد و هم منابع خیریه در اختیار بیماران بیشتری قرارگیرد. – همکاری دو جانبه جهت ارجاع بیمارانی که سقف کمک آن ها در خیریه مبدا پر شده است. – و… انجام می شود.

ارتباط با خیریه ها تنها مربوط به خیریه های درمانی هم حوزه ی التیام می باشد؟

خیر،‌ گاهی اتفاق افتاده است که مددجوهای التیام نه تنها نیاز درمانی اعلام نکردند بلکه درخواست نیاز معیشتی یا تحصیلی داشته اند. از جهت اینکه خیریه التیام منحصرا در حیطه درمان فعالیت میکند؛ با خیریه های مرتبط با نیاز مددجوهای خود ارتباط گرفته است و مددجوهای خود را به چنین خیریه هایی ارجاع میدهد.

ایا تمام هزینه های درمانی نیازمندان توسط التیام قابل پوشش است؟

 به دلیل محدودیت منابع مالی و وجود تعداد کثیری از نیازمندان بر سر راه خیریه التیام، برای پوشش کامل هزینه های درمانی کیس های خود محدودیت وجود دارد اما همواره سعی و تلاش مجموعه بر ان بوده است که از مددجوهای خود هرچند به مقدار اندک حمایت صورت گیرد.

من یه خیریه دارم، چطوری میتوانم برای همکاری با التیام ارتباط بگیرم؟

خیریه التیام ضمن افتخار به جهت درخواست همکاری شما؛ با توجه به زمینه حمایتی خود، در زمینه درمان، می تواند با خیریه شما همکاری داشته باشد؛ همینطور از ایده های جدید جهت برگزاری مناسبات مختلف، هم حمایت خودش رو اعلام میکند تا با هم افزایی خیریه های مختلف بشود طرح های بزرگ تری رو اجرا کرد.
برای اطلاعات بیشتر به پشتیبانی سایت پیام بدین تا درخواستتون بررسی بشود و مدیر بخش با شما ارتباط خواهد گرفت.

من یه خیر هستم، ولی دوست دارم خودم به صورت مستقیم با بیمار ارتباط بگیرم و کمک کنم. باید چیکار کنم؟

 با توجه به اصل خیریه التیام در رعایت آبروی مددجو، امکان انتشار عکس یا ویدئویی با مشخص بودن چهره افراد امکان پذیر نیست و همینطور امکان در اختیار قرار دادن اطلاعات هویتی افراد وجود ندارد؛ ولی شما خیرین عزیز میتوانید از پروسه درمان به صورت کامل و با جزئیات مطلع شوید و گزارش دهی از روند کمک شما عزیزان به صورت کامل انجام خواهد شد. همینطور در طرح های اجرایی خیریه، شرکت داشته باشین تا با فعالیت های خیریه از نزدیک اشنا شوید.

[از چه طریقی می‌توان از بیماران نیازمند حمایت کرد؟

طرح گلریزان
گلریزان های مجازی و حضوری خیریه،‌ با هدف تامین هزینه‌های مراقبت، درمان و داروی بیماران نیازمند شناسایی شده، پایه گذاری شده است. طی این طرح خیر می‌تواند تمام یا بخشی از مبلغ مورد نظر را حمایت کند. شما می‌توانید با مراجعه به بخش گلریزان در سایت رسمی خیریه،‌ با آگاهی از داستان خانواده ی نیازمند، در صورت تمایل از ایشان حمایت کنید.
حمایت آزاد
در صورت تمایل شما خیر گرامی می‌توانید حمایت های خود را در هر مقدار جهت تامین نیازهای بیماران نیازمند شناسایی شده از طریق بخش کمک های نقدی بر روی سایت رسمی خیریه، واریز نمایید.
طرح مشارکت در وام قرض الحسنه
بخش مددکاری جهت رفع نیاز آن دسته افراد نیازمند که قادر به باز پرداخت مبلغ مورد نیاز در بازه ی زمانی مشخص هستند، وام قرض الحسنه در نظر می‌گیرد. شما خیرین گرامی می‌توانید از طریق تکمیل فرم وام قرض الحسنه مبالغ مورد نظر خود را جهت گردش در صندوق وام خیریه، به صورت امانی یا بدون بازگشت در اختیار خیریه قرار دهید.
طرح ارمغان
طرح ارمغان طرحی است که ظرف مدتی کوتاه مبلغی مشخص جهت حمایت از بیماران در زمینه های خاص جمع آوری می‌شود. تا کنون پنج دوره از این طرح با موضوعات جراحی کودکان، سرطان پستان، سوختگی کودکان و بیماران روان و بیماران کلیوی به اجرا رسیده است. هم چنین در هر یک از زمینه های مذکور اقداماتی در جهت افزایش آگاهی جامعه صورت گرفته است

چگونه می‌توان فعالیت بخش مددکاری در حمایت از بیماران نیازمند را بررسی کرد؟

گزارش حمایت های خیریه از بیماران نیازمند شناسایی شده به صورت منظم و شفاف در فضاهای مجازی و سایت رسمی خیریه انتشار می‌یابد. تمامی نیازمندان دارای کد مددکاری اختصاصی و پرونده ی ثبت اطلاعات بوده و اطلاعات شخصی آن ها نزد خیریه محفوظ می‌باشد.

کارگاه ها درچه زمینه هایی و درچه زمان هایی برگزار میشود؟

کارگاه ها در جهت توانمند سازی افراد و هم چنین در حوزه فعالیت های خیریه می باشد. که قبل از شروع هر کارگاه اطلاع رسانی های لازم انجام میشود و فرم ثبت نام در اختیار افراد قرار میگیرد

موضوع بازدید ها چیست؟

ما به طور میانگین هر ماه از بخش های اطفال بیمارستان ها مثل بیمارستان علی اصغ و رسول با افرادی که تمایل داشتن درکنار ما باشند، بازدید میکردیم. درواقع با برنامه های مفرح و جایزه های متنوع دل بچه هایی که بستری بودند رو شاد میکردیم تا یه خاطره خوب از ما به یادگار داشته باشند. ولی متاسفانه به خاطر شرایط بیماری کرونا فعلا این برنامه برگزار نمیشود.

دلقک درمانی چیست؟

کارگاه دلقک درمانی برای اولین بار توسط التیام در راستای پرورش نیروی خلاق و مبتکر در حیطه ی دلقک درمانی برگزار شد که افراد نحوه ی ارتباط صحیح با بیماران، روانشناسی کودک و همچنین خلق فضایی شاد برای کودکان در محیط های درمانی را یاد میگیرند

چه برنامه های اجرایی در خیریه هرساله وجود دارد؟ما در خیریه طرح های مختلفی داریم از مهمترین هاش میشه به این موارد اشاره کرد:
ارزاق: در ماه رمضان بسته های معیشتی برای خانواده با کمک خیرین تهیه میشه و بسته بندی و بین مناطق نیازمند توزیع میشود.
همایش خیرین: التیام هر سال از خیرین محترم خود دعوت میکند تا ضمن تجلیل از حمایتشان، گزارش عملکرد یک ساله و شرحی از برنامه ها و چشم انداز های پیش روی خیریه رو بیان کند.
بازارچه ها: بازارچه غذای التی یامی در قالب فروش مواد غذایی و بازارچه به رسم باران در قالب فروش کالا و موادغذایی هرساله برگزار میشود.
یلدای رنگی: به مناسبت یلدا، جشنی برای کودکان برگزار میشود . مثل کودکان کار، سندرم داون و اوتیسم.