صفحه اصلی

وام قرض الحسنه چیست؟

وام قرض‌الحسنه وام بدون سودی‌ست که توسط خیریه به مددجو ارائه می‌‌شود. در کنار تمام نکات مثبتی که وام‌های قرض الحسنه دارند، در جریان ماندن پول در صندوق التیام بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند. در این مقاله به موضوع وام قرض الحسنه و فواید بی‌حد و اندازه آن می‌پردازیم.

ادامه مطلب »

وام قرض الحسنه بهترین راه توانمندسازی افراد بی‌بضاعت

در این مقاله، جردن گرین از تجربیات خود در مسیر رفع فقر افراد بی‌بضاعت سخن می گوید. فقر شدید یک موضوع بسیار پیچیده و پویا است؛ که حل آن نیازمند نگرش میان رشته‌ای و صنعتی می‌باشد. 

این راهکارها، زمانی شتاب بیشتری می گیرد که دو هدف اصلی خود _ امنیت انسانی و سرمایه انسانی _ را رسمیت دهیم و اجتماعی را برای تحکیم تلاش‌های جهانی در جهت از بین بردن فقر با استفاده از شبکه‌های اینترنتی آغاز کنیم. 

برای رفع مشکل اول که امنیت است؛ ما با ارائه‌ فناوری‌های حاصل از نگرش بین‌ رشته‌ای، نیازهای اولیه افراد را تامین می‌کنیم؛ مثلاً زمانی که مردم غذا برای خوردن و آب برای نوشیدن داشته باشند؛ احتمال ابتلا به بیماری‌ها کمتر خواهد شد. گذر از گام اول و موفقیت‌های درخشان در این مرحله، ما را به مرحلۀ بعدی سوق می دهد: «ریشه کنی بیماری». 

پس از تثبیت تلاش‌های امنیتی انسانی و گسترش اجماعات آموزشی، به مرحله بعدی حذف فقر رفتیم:«ایجاد سرمایه انسانی و اقتصادهای پایدار».

یافتن شغل ثابت برای اقشار بسیار فقیر برای چندین دهه مشکل دائمی بوده است. بازار آزاد به مردم از سر تا سر جهان این امکان را می‌داد که بدون درگیری و به نفع یکدیگر با هم تعامل کنند؛ اما برای کسانی که مهارت‌های بازاری کمی دارند یا اصلاً مهارت ندارند، پیوستن به آن و بهره‌برداری از ثروت تجارت جهانی  بسیار مشکل خواهد بود. به همین دلیل است که آموزش کارآفرینی در رفع فقر شدید بسیار حیاتی است.

ادامه مطلب »

وضعیت مالی و سلامتی، دو موضوع همراه و مهم!

سیاست‌گذاران باید این نکته را در نظر بگیرند که، معرفی معیارهای کاربردی،‌ برای اطمینان از تامین شرایط مالی مد نظر برای افراد مددجو بسیار مهم است؛ تا این‌ که در نهایت سلامت هر فرد منجر به سلامت جامعه شود. یکی از این سیاست‌ها می‌تواند آموزش تکنیک‌های مدیریت مالی و آگاهی‌بخشی نسبت به اهمیت نتایج طولانی‌ مدت سرمایه‌گذاری و تصمیمات مالی باشد؛ که می‌توان به مشارکت در خیریه‌ها و وام‌های قرض‌الحسنه اشاره کرد.

ادامه مطلب »

راهکارهایی برای برقراری ارتباط با افراد ناتوان ذهنی و زبانی

در این مقاله التیام، به ارائه راهکارهایی برای ارتباط گرفتن با بیماران با نیازهای ارتباطی پیچیده می‌پردازیم؛ ابزارهایی ساده که منجر به کاهش ناامیدی‌های ارتباطی در بیمار مبتلا به مشکلات زبان و گفتار و پزشک او می‌شود. در نهایت بر این نکته تاکید می‌شود که که این بیماران توانایی‌ها و استراتژی‌های متفاوتی در ارتباط گرفتن دارند و بهترین روش ارتباط با این افراد آزمون و خطا می‌باشد.

ادامه مطلب »
ترخیص از بیمارستان پایان بیماری نیست!

ترخیص از بیمارستان پایان بیماری نیست!

بیماران بدحال پس از ترخیص از بخش مراقبت های ویژه به توان بخشی احتیاج دارند. متخصصان بهداشت در تیم‌های چندرشته‌ای، توان‌بخشی تخصصی و هدفمندی را در جنبه‌ های گوناگون به بیمار ارائه می‌دهند که در نهایت می تواند منجر به بهبود عملکرد و افزایش کیفیت زندگی فرد شود.

ادامه مطلب »
همکاری با خیریه التیام

کار داوطلبانه چیست؟

کار داوطلبانه و مشارکت اجتماعی، می‌تواند باعث سود رسانی به فرد داوطلب و هم به افراد جامعه شود. اگرچه، تمامی روش‌هایی که باعث تشویق و تهییج افراد به سوی کار داوطلبانه می‌شوند کارساز نبوده و

ادامه مطلب »
کار داوطلبانه در خیریه

فعالیت داوطلبانه ناجی من است

به طور طبیعی گفتگو پیرامون فعالیت داوطلبانه در خیریه‌ها بر این تمرکز دارد که چگونه دیگران از کارهای داوطلبانه‎ای که شما انجام می‎دهید سود می‎برند؛ اما سال‌ها تحقیق نشان می‌دهد که مزایایی نیز برای خود

ادامه مطلب »
همکاری با خیریه ها

با هم و برای هم

مزایای کار داوطلبانه و خیریه بسیار است. داوطلب شدن کمک های حیاتی به افراد و جامعه ارائه می دهد؛ اما مزایای آن می تواند برای فرد داوطلب، بیشتر باشد. یکی از مزایای کار داوطلبانه تأثیر

ادامه مطلب »
خط نجات - مقاله خیریه التیام

خط نجات

تلفن فوریتی بحران یا
Crisis emergency phone شماره‌ تلفنی است که می‌توان از طریق تماس با آن به مشاوره‌ی تلفنی فوری و ضروری دسترسی پیدا کرد که معمولا این مشاوره توسط افراد داوطلب تعلیم دیده انجام می‌شود. از آنجایی که بسیاری از افراد هستند که از این خدمات آگاهی ندارند، بررسی آن در مقاله التیام می‌تواند مفید باشد.

ادامه مطلب »
مقاله وسواس خیریه التیام

وسواس، نشخوار افکار و اعمال

وسواس در یک تعریف ساده به هیجانات و تفکرات مصرانه، اجتناب ناپذیر و مکرری اطلاق می‌شود که فرد مبتلا را به صورت غیرارادی وادار به انجام کاری یا درگیری و ناراحتی فکری می‌کند که در مواردی باعث اختلال در زندگی فرد می‌شود. بدین منظور مقاله اینبار التیام به این موضوع اختصاص داده شد.

ادامه مطلب »
روانشناسی خیریه التیام

ناباورهایِ باورپذیرِ روانشناسی

ناباورهایِ باورپذیرِ روانشناسی  چنانچه وقت ندارید می توانید صدای این مقاله را گوش دهید   باورهای نادرست منشاهای زیادی دارند. بعضی‌هایشان از خرافات می‌آیند و بعضی هم کمی مبنای علمی دارند! اما باور کردن آنها

ادامه مطلب »

اصول خیریه ها

مثل هر سازمان دیگری خیریه‌ها نیز برای خود اصول و قوانینی دارند. بعضی از این قوانین مربوط به مفهوم و بدنه خیریه‌ها و بعضی دیگر مربوط به وظایف خاص خیریه هستند و با توجه به حیطه فعالیت آن خیریه تعیین می‌شوند. در این مقاله التیام می‌خواهیم درباره این اصول عمومی صحبت کنیم و در ضمن سعی می‌کنیم تا با استفاده از همین اصول چند سوال که شاید ذهن شما را درگیر کرده باشند را هم پاسخ دهیم.

ادامه مطلب »
تاثیر مداخله‌ی آموزشی بر دانش، سواد، آگاهی و رفتار سلامت دهان نوجوانان ایرانی

تاثیر مداخله‌ی آموزشی بر دانش، سواد، آگاهی و رفتار سلامت دهان نوجوانان ایرانی

تاثیر مداخله‌ی آموزشی بر دانش، سواد، آگاهی و رفتار سلامت دهان نوجوانان ایرانی سلامت دهان در سلامت عمومی فرد نقش بسیار مهمی دارد. سلامت دهان و دندان مستقیماً بر روی ابعاد مختلفی از زندگی فرد

ادامه مطلب »
مرواریدهایی که زینت خنده هستند ( سلامت دهان و دندان)- خیریه التیام

مرواریدهایی که زینت خنده هستند

سلامت دهان وضعیتی از دهان، دندان ها و ساختارهای دهانی است و علاوه بر اینکه افراد را قادر می سازد تا عملکردهای اساسی مانند خوردن، تنفس و صحبت کردن را انجام دهند در ابعاد دیگری از جمله روانی-اجتماعی نیز بسیار تاثیر گذار است؛ مانند اعتماد به نفس و مشارکت در جامعه و دستیابی به پتانسیل های خود. اهمیت این موضوع باعث شد تا مقاله این بار التیام در این رابطه باشد.

ادامه مطلب »
شکاف نسل ها در خانواده ها بررسی شده توسط تیم خیریه التیام - وبلاگ خیریه التیام

شکافی سرباز کرده در خانواده ­ها!

تفاوت بین نسل­ ها موضوع تازه­ای نیست و همیشه بوده اما طی پژوهش‌های سال‌‌های اخیر این موضوع مشخص شده است که با پیدایش و گسترش شهرنشینی و ظهور تکنولوژی‌های جدید می‌توان گفت که نسل جدید با چیزی فرای تفاوت نسلی مواجه هست، که به آن شکاف بین نسل ها می­گوییم. موضوعی پر اهمیت که مقاله­ی اینبار التیام را به خود اختصاص داده است.

ادامه مطلب »
چاقی در کمین است خیریه التیام

چاقی در کمین است!

زندگی‌ شهری امروزه با تمام خوبی‌هایش مسبب مشکلات زیادی هم شده که یکی از شایع¬ترین آنها چاقی و اضافه وزن است. مشکلی با یک نگاه به وفور یافت می¬شود. با توجه به اهمیت و شیوع زیاد چاقی، مقاله این سری التیام همین موضوع را مورد بررسی قرار داده.

ادامه مطلب »
خودکشی خیریه التیام

با تفکرات خودکشی مهربان باشیم.

شاید همه فکر کنند این موضوع فقط برای همسایه است، برای یک فرد دور از خودمان، ولی نه، این موضوع می‌تواند گریبان خودمان یا نزدیکانمان را بگیرد، حتی بدون آنکه شما متوجهش شوید. موضوع مقاله امروز خیریه التیام “خودکشی” است. در این مقاله قرار است اطلاعات بیشتری کسب کنیم، اطلاعاتی که ممکن است یک زندگی را نجات دهند.

ادامه مطلب »
خیریه التیام - رفتار سازمانی

در کارت حرفه‌ای عمل کن

اخلاق حرفه‌ای اصولی است که بر رفتار یک فرد یا گروه در یک محیط کاری حاکم است. اخلاق حرفه‌ای نیز مانند ارزش‌ها، قواعدی را ارائه می‌کند که فرد در چنین محیطی چگونه باید نسبت به افراد و مؤسسات دیگر رفتار کند. در ادامه مقاله بیشتر با اصول رفتار حرفه‌ای آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب »
وظایف خیریه ها بشناسین - خیریه التیام

وظایف خیریه ها را بشناسیم!

در مقالات قبل به بررسی راه های کمک به خیریه پرداختیم، اما اینبار در قصد داریم وظایف خیریه ها را مورد بررسی قرار دهیم. وجود خیریه در یک جامعه همیشه ضروری بوده و هست چرا که تمام کمک های فردی را سازماندهی و جهت دهی می کند. در ادامه مقاله بیشتر با این وظایف آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب »
eltiam charity

وقتی روز و شب یکیست، با نور قلبت حرکت کن!

همه افراد در زندگی خود با چالش­های زیادی روبه رو هستند اما این چالش­ها برای افراد نابینا بسیار بیشتر است. آنها نیز مانند هر فردی، چالش­های زندگی را به جان می­خرند و زندگی عادی دارند. نابینایی یکی از معلولیت­ هایی است که درک درستی از آن وجود ندارد. توده­ های مختلف جامعه بدون اینکه حتی با یک فرد نابینا ارتباط برقرار کنند دارای تصورات از پیش تعیین شده ­ای هستند و به طور کامل هم به درستی این تصورات یقین دارند.

ادامه مطلب »
تراپیست - خیریه التیام

من یک تراپیستم؛ نفس عمیق بکش!

در روزگاری زندگی می­کنیم که همه توجهات، معطوف به بعد مادی و فیزیکی زندگی انسان است و کمتر به عواطف و احساساتمان که شاکله بُعد فیزیکی هستند توجه می­شود. در این مقاله به مفهوم Therapist و اهمیت آن می­پردازیم. 

ادامه مطلب »
کم خوابی

كم خوابي، سمي كه با اختيار مي نوشيد.

کمبود خواب آثار مختلفی روی شما دارد؛ بدخلقی و کاهش کارایی در طول روز از جمله شناخته شده‌ترین این آثار هستند؛ اما آیا می‌دانيد که کم‌خوابی می‌تواند چه عواقب عمیقی بر سلامت جسمانی شما نیز داشته باشد؟

ادامه مطلب »